Spousta lidí si myslí, že vynikající aranžace obytných prostorů stojí hromadu peněz a vyžaduje pomoc odborníka. Mezitím v kamenných či internetových prodejnách s nábytkem a dekoračními předměty můžeme najít desítky věci, které nám pomůžou změnit obyčejnou místnost v ložnici jako ze snů.

Nenahraditelnou pomůckou při plánování interiéru je rozhodně Internet. Sít se hemží blogy a stránkami věnovanými problematice aranžování bytů, které prezentují originální a neotřelé řešení.
Fototapety – malé náklady, obrovský efekt!
Opravdovým hitem poslední doby jsou samozřejmě fototapety, čili velké fotografie, nebo grafické vzory nanesené na vliesovou či papírovou tapetu. Dřív tento druh tapet byl označovan jako kýč – všichni si pamatujeme obří fotky tropických pralesů, nebo pláži s palmami v bytech z devadesátých let. Dnes fototapety patří k nejmodernějším bytovým doplňkům.Jsou trvalé, omyvatelné a odolné proti oděrům. Jejich prostřednictvím můžeme optický zvětšit prostor a úplně změnit charakter našeho bytu. Tiskárny a obchody s dekoracemi interiéru nabízejí tisíce různých vzorů a barevných kombinaci. Hledáme vhodný motiv do ložnice? Jemné vzory! Pokoj studenta? Doporučovány motiv fototapety: sport!
Obrazy, plakáty – způsob oživění interiéru

Fototapety powiększające wnętrze

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
nabytek

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Skvělým způsobem oživění bydlení jsou rovněž velké plákaty či obrazy. Jejich široky sortiment najdeme nejen v obchodech s bytovými doplňky, ale i v knihkupectvích Stačí si vybrat oblíběnou fotku a koupit pro ni vhodnou’praktickou antyramu.
Pokud hledáme obrazy do kuchyně moje webové stránky měli bychom se zaměřit na fotky ukazujíci lákavé jídlo: různé druhy ovoce, čerstvou zeleninu či bylinky. Takové obrazy nejen ozdobí kuchyň, ale i navnadí chuť k jídlu. Osobám, které se zajímají spíš o obrazy do ložnice, doporučujeme květinové motivy, noční panoramata velkých měst, nebo zasněžené vrcholy hor