Držení pravidel ekologie je mnoho snadnější, když každodenně máme vztahy s předměty, jež to zlehčují. Je z očividných důvodů obtížné uskladnění a třídění odpadů bez kvalitních, objemných a věřejně dostupných nádob. V dnešní době na trhu zařízení pro ekologické účely se nachází mnoho zajímavých sortimentu takových a podobných nádob, jež poté každý správce může bez potíží stávět v soukromém soustředí (např. na festivalu, bezprostřední blízkosti bytů nebo pracovišti) buď věřejně – na ulicech nebo parcích.

Ekologiczna deska do krojenia Epicueran®

Autor: Epicueran®
Źródło: Stereodesign.pl
převozní nádrže

Autor: Qde Pejorian
Źródło: www.flickr.com
Docela často, nejen pro soukromé a věřejné účely, jsou doporučované ohromné převozní nádrže pro uskladnění a třídění odpadů. Jejich charakteristický vzhled a malá instrukce používaní činí, není asi vůbec možné zmýlit se a hodit špatné odpady. V České republice velmi běžnou, ale současně důležitou věci je žít prakticky a ve shodě s pravidlemi ekologie – určitě možnost selekci odpadů je toho podstatou. Nejkvalitnější nádrže, jež stojí mít v úvahu, chrání odpady před zářením slunce (které, zejména v případě uskladnění skla, může být až nebezpečné), déšti, a pokusemi vytáhnutí odpádků (třeba zvířaty, které hledají pokrm, buď dětmi) – viz úplného návrhu na

Aby nebyla potřebná velmi častá vyměna přeplněných nádrží, musí vlastnit vhodnou objemnost – to se týče zejména nádrží pro papír a odpady z domácnosti, které jsou vyhazené nejčastěji. Ergonomický oválný tvar mnoha nádob pro třídění odpadu není jednoduše design – umožňuje sklouzávání déśti a nevelkých savců, které zkusí se dostát do nádrži. Kromě toho se charakterizují komfortem dopravy a těsnosti – z očividných důvodů je to nejlepší ochrana před rozsypání odpádků. Nejlépe vědět, že kromě běžně recyklovaných odpadů docela klíčové je selekce těch nebezpečných ekologicky – rovněž obyčejných baterií a pozůstatku léků. Podle odborníků stejně, pokud klíčové je se postarat o stav přírodu v průmyslu, kde vyráběných odpádků je hodně více. Plastové nádrže pro takové věci se často nacházejís v obchodních domech a lékarnách. Mít v úvahu přírodu nemusí v dnešní době znamenát ohromnou námahu – většinou úplně stáčí si vyrábět trefné zvyky a hodit odpádky do vhodného koše, v průběhu návštěvy hypermarketů vzít se sebou spotřebené baterie, a cestovat přátelsky pro přírodu.