Praha je nejen největší město v ČR, ale také velice důležitý centr jenž hromadí mnoho soudobých technologií a pokročilý průmysl. Z toho důvodu v Praze a okolí vzníká ohromný počet nových továren vyrábějicích rozmanité typy výrobků – tř. populární odvětví současného průmyslu je motorový průmysl, potravinářství, zbrojní a elektrární průmysl. Zejména v strojírenském průmyslovém odvětví ekonomie důležitá je vysoká robotizace a digitálně řízené stroje – díky těmto strojům různé výrobky jsou vyráběné péčlivě a bezproblémově splňují své funkce.

továrna

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Praha a bezprostřední okolí je nejednou směrem, na který se zaměřují podnikatelé svázání s moderním průmyslem vzhledem k dobré úrovni dopravy zboží, obrovskému počtu zkušených, odborních záměstnanců, šanci na mezinárodní obchod, a ještě většímu množství potenciálních zákazníků (zároveň soukromých, bezprostředních nabyvatelů a obchodů). Podnikatelé, jež investují ve výrobu, skvělé o tom vědí. Dnes určitě nejlépe být si vědom, že někdy kompletní továrny a vyrobní hale nemusí být pokáždé vlastněné, aby moct se klidně věnovat průmyslu – vzhledem k obrovskému zájmu výrobců nové továrny a hotové vybavení může být pronajímané.

Velmi nejednou je to rychlejší řešení pro noví podníkatelé (nebo i zkušené, kteří pomalu chtějí rozšířit svou výrobní činnost), než postupná stavba a zařízení haly od samého začátku. Příkladů ostatních novodobých továren mimo Prahy je hodně a k ním patří na příklad nová investice v Čakovicích, která působí přede vším na ekologickou výrobu safirového monokrystalu, na základě technologie propracovanou odborníky z Ruska. Takové monokrystaly jsou teď nezbytnost v odvětví hodinářství, moderní elektronice anebo jednoduše výrobě bižuterie.

továrna

Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Jsou také součástí některých složitých laserů. V ČR nechybí různé zajímavé investice, a proto skvělé rozhodnutí je v současné době vědět, jaké jsou nejnovější trendy a technologie. Pozoruhodný trend je investice v “zelené“ technologie – jsou to třeba stavebnictví, neškodné zdroje energie, anebo elektronika. Samozřejmě v okolí Prahy je mnoho jiných moderních a dobré zařízených továren – na internetu je možné přečíst o tom více informací.