V průběhu delšího cestování občas musíme zastavit, aby použit toaletu. Občas toalety na benzinových pumpách nejsou nejlepší kvality. Nejhorší je nečistota, kterou můžete uvidět na některých benzínkách. Níže chtěli bychom napsat jak měl by vypadat ideální záchod. Především myslíme, že nejdůležitější je čistota.

V naším názoru každá toaleta musí být čistá, jde o hygienu a naší zdraví. Jestli toaleta, kterou chcete použit je špinavá nedělejte toho! Nahláste celou situace obsluze čerpací stanicí. Jestli jde o vybavení toalet na čerpacích stanicích kromě zřejmých věcí jako toaletní misa a umyvadlo v každé toaletě musí být místo na přebalovací pult. Je to tak podstatné z toho důvodu často cestujeme s dětmí. Je to jednoduché zařízení, které zjednoduší cestovaní.

Čerpací stanice většinou jsou dost novodobé a můžete na nich najít všechno, co potřebujete. Na větších benzínkách kromě záchodů najdete též koupelny, především sprchy. Je to velice vyznamné obzvláště pro profesionálních řidičů, kteří hodně hodin tráví ve svých autech. Auta jsou už opravdu moderní, ale navzdory tomu není možné používat v nich toaletu nebo záchod. Určitě pokud nejsme majitelem obytného vozidla. Pokud máte průměrné auto a cestujete mnoho kilometrů musíte aspoň občas zastavit na benzinové pumpě.

toalety

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com

Myslíme, že v dnešní době toalety na benzínkách jsou doopravdy kvalitně vybavené. Většina sítí vědí, že záchod občas je nejlepší vizitkou benzínky. Jestli někde trefíme na ošklivý záchod budeme se snažit unikat čerpacích stanic této sítí. Může to způsobit ohromné ztráty pro celou společnost. Čerpací stanice není jen místem, kde můžeme natankovat naše vozidlo. Je to také místo, kde můžeme oddechnout, něco sníst nebo vypit a též – co je hodně důležité během dalekých cest – je to místo, kde můžeme použit záchod a sprchu.

Vždycky kontrolujte na kvalitu záchodu. Jistě může se tak stát, že nějaký cestující, který používal záchod před námi zůstavil prostor v úplným nepořádku. Nejlíp nahlásit to obsluze čerpací stanici. Většina čerpacích stanic má speciální časové rozvrhy, díky kterém často kontroluji stav toalet, především jejich čistotu. Jestli existuji potřeba chvatně uklízejí, aby všichni cestující, kteří se zastaví čerpací stanici byli spokojení. Nejkratší jak je to jen možné: záchody na benzinových pumpách především musejí být uklizené, nejlépe jestli můžete v nich najít sprchy. Základním vybavením měly by být též přebalovací pulty.