I ve věřejných záchodech a koupelně v hotelu anebo hostelu vybavení může se velmi líšit mezi sebou. Kromě záchodových mis a davkováčů mýdla i přístroje na sušení rukou buď vlasů jsou docela důležitá součást toho, co je potřebné. Zákazníci chtěji nejenom držet hygienu, ale rovněž umýt tělo nebo ruce v komfortním místě, co teď umožňují různorodé kvalitní záchodové zboží, nabízené v odborních obchodech.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Patří k nim na příklad bazénové fény – přístroje, díky kterým sušení rukou buď vlasů je pohodlné a docela rychlé. Trvale připevněné do stěny, dokonalé nahradí obyčejné vysouseče vlasů. Takové fény jsou tak vyráběné, aby sloužily na dlouhou dobu, ikdyž celá řáda lidí je používá asi každý den – proto nejlevnější fény nevždycky budou nejlepším nápadem, především když záchod se nachází ve velkém hotelu anebo na bazénu.

Většinou bazénové fény jsou pistolové nebo hadicové, ale jsou přitomné i fény nemobilní, méně komfortní, ale trvalejší a odolnější vůči poškození. Skoro každé bazénové fény v dnešní době mají novodobý styl, ale nabídka barev a designů je docela velká – díky tomu přizpůsobení vybavení do vzhledu celého interiéru je velice snadné. Nejpopularnější barvy jsou například stříbrná, šedá, černá buď tmavomodrá, ale vůbec nejsou to jediné možnosti.

koupelna

Źródło: www.sxc.hu
Během stavby koupelny nejlépe být si vědom, že kromě fénů na vlasy ostatní praktické zařízení které stojí mít ve věřejném záchodě jsou tryskové osoušeče rukou: je to nejen snadný a ekonomický, ale také jeden z nejvíc hygienických způsobů na osoušení umytých ruk. Tryskové osouseče fungují především díky produkci stlačeného vzduchu, horkého nebo chladného. Prestože se používá elektřinu, ososeče rukou jsou často ekonomičtější, jestli je srovnat s nakupováním papírových ručníků – nejméně jestli jde o odvoz odpádků.

Před nákupy nejlépe udělat aspoň nějakou selekci a zvolit jen renomované a zároveň nejekonomičtější osouseče a brát to jako investice. Během montáži rozhodně vážná je adekvatní vzdálenost všech elektrických zařízení od vody, především tekoucí – může to působit nebezpečnou nehodu. Taková vybavení pro věřejné záchody jako tryskové osouseče rukou nebo různé typy fénů na vlasy stojí to za to, kupovat jedině u nejlepších firem – tehdy podmínky záruk jsou pro zákazníky často lepší.